Kancelaria radcy prawnego – kiedy warto się do niej udać?

garnitur

Wiele osób potrzebujących wsparcia prawnego zastanawia się, czy dobrym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do kancelarii radcy prawnego. Często termin „radca prawny” kojarzy nam się wyłącznie z – jak sama nazwa wskazuje – doradzaniem, jednak w praktyce wygląda to nieco inaczej.

Kancelaria radcy prawnego – jak wybrać odpowiednią?

Radca prawny, podobnie jak adwokat mają prawo pełnić rolę obrońcy w sprawach karnych oraz karnoskarbowych i pełnomocnika w postępowaniach sądowych i administracyjnych. Szukając pomocy prawnej należy więc kierować się doświadczeniem radcy prawnego oraz… intuicją! Fundamentalnym czynnikiem podczas współpracy z prawnikiem jest zaufanie.

Czym zajmuje się kancelaria radcy prawnego?

Radca prawny może pracować nad sprawą w zespole i indywidualnie. Jego zawód należy do tak zwanych zawodów zaufania publicznego, co wiążę się z określonymi prawami i obowiązkami, takimi jak między innymi zachowanie tajemnicy zawodowej, która stanowi gwarancję poufności. Sprawdzona kancelaria radcy prawnego gwarantuje nam pomoc doświadczonych radców prawnych lub całego ich zespołu. Każdy prawnik posiada ubezpieczenie od efektów udzielenia klientowi niewłaściwej porady – jest to dodatkowa ochrona interesów klienta.

Kancelaria radcy prawnego gwarantuje nam pomoc w zakresie sporządzania opinii i porad prawnych oraz reprezentacji przez sądami (w tym Sądem Najwyższym) i urzędami, radcy prawni uprawnieni są także do opracowywania projektów aktów prawnych.

Jeśli jesteśmy przedsiębiorcami, chcącymi zatrudnić prawnika na podstawie umowy o pracę, również z pomocą przychodzi nam kancelaria radcy prawnego. Radcy prawni, w przeciwieństwie do adwokatów mogą być zatrudniani na stały okres.

Radca prawny a adwokat

Jak odróżnić adwokata od radcy prawnego? Otóż pracownicy kancelarii radcy prawnego noszą przy todze żabot w kolorze niebieskim, prawnik zaś – zielonym.

Należy pamiętać, że szukając odpowiedniego pełnomocnika, warto zwrócić uwagę na jego karierę zawodową, doświadczenie, wiedzę oraz to, czy mecenas budzi nasze zaufanie – niezależnie od tego, czy naszym wyborem będzie kancelaria radcy prawnego, czy też kancelaria adwokacka.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *