Implantologia oraz protetyka to dwie bardzo rozwinięte gałęzie stomatologii, które cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów. Nic dziwnego, gdyż coraz wygodniejsze rozwiązania proponowane przez kliniki stomatologiczne, znacząco wpływają na komfort ich życia. Osoby z niepełnym uzębieniem chętnie poddają się zabiegom protetycznym, aby odbudować samoocenę oraz zyskać piękny uśmiech. W przypadku, kiedy dysponujemy fragmentami zębów i nie chcemy się ich pozbywać, a za razem zdajemy sobie sprawę z tego, że wyglądają one nieestetycznie, dentysta poleci nam protezy nakładkowe. Oto kilka informacji na ich temat.
Protezy nakładkowe – jak wyglądają?
Osoby, które kwalifikują się do założenia protezy nakładkowej, powinny posiadać implanty lub część naturalnego uzębienia wraz z korzeniami. Ten rodzaj protez zawdzięcza stabilność specjalnym haczykom, które stomatolog umieszcza w kanale korzenia. Dzięki temu, że protezy nakładkowe wykorzystują część naszego uzębienia jako podparcie, są dużo wygodniejsze dla pacjenta, łatwiej się zaadaptować do ich noszenia, a proces żucia z ich udziałem przebiega bardziej naturalnie. Co prawda, aby utrzymać taką nakładkę w dobrym stanie, należy szczególnie dbać o jej czystość oraz często pojawiać się na fotelu dentystycznym w celu skontrolowania jej stanu. Jednak dzięki nim nie musimy poddawać się nieprzyjemnemu zabiegowi ekstrakcji pozostałych zębów.
Protezy nakładkowe – kiedy warto o nich pomyśleć?
Dla kogo takie rozwiązanie jest dobre? Przede wszystkim o ewentualnym założeniu protezy nakładkowej powinno się zadecydować wspólnie z lekarzem, podczas konsultacji stomatologicznej. Protetyka z doświadczeniem, którzy rzetelnie doradzi pacjentowi, znaleźć można tutaj https://perfektsmile.pl/protetyka-stomatologiczna/. Zazwyczaj stomatolog poleca protezy nakładkowe, kiedy pacjentowi zależy na tym, aby oszczędzić sobie nieprzyjemności. Noszenie ich jest dużo bardziej komfortowe niż w przypadku tradycyjnych protez całkowitych lub częściowych. Efekt estetyczny również jest zadowalający, a dla wielu to kluczowy czynnik wpływający na podjęcie decyzji.