Dorabianie kluczy – gdzie znaleźć prawdziwego specjalistę?

Dorabianie kluczy to zadanie, które wymaga od specjalisty niesamowitej precyzji. Idealne odwzorowanie oryginału pozwoli bowiem korzystać z niego bez żadnego problemu. Komy więc warto powierzyć to zadanie, by otrzymać dobrą kopię klucza?

Dorabianie kluczy – co warto wiedzieć o tej usłudze?

Klucze do domu czy mieszkania należą do tych przedmiotów, które bardzo łatwo zapodziać lub zgubić. Ich nieduże rozmiary sprawiają, że mogą nam wypaść z torby podczas wyjmowania z niej innych rzeczy. Dlatego musimy je odpowiednio przechowywać. Jednak dorabianie kluczy znacznie częściej ma miejsce w zupełnie innych sytuacjach. Dążymy bowiem do tego, by każdy z domowników miał swój komplet kluczy. Tymczasem rzadko zdarza się, aby właściciel czy deweloper przekazał nam więcej niż trzy komplety kluczy. Dlatego warto dorobić potrzebną ilość u sprawdzonego ślusarza. Standardowe klucze nie wymagają bardzo skomplikowanej obróbki, a cały proces trwa zaledwie kilka minut. Dorabianie takich kluczy jest bowiem czysto mechaniczne. Rozpoczyna się od podpięcia kluczy do właściwego wzoru, a następnie do maszyny kopiującej. Tam dochodzi do obróbki. Po jej zakończeniu wystarczy doszlifować klucz i usunąć resztki zanieczyszczeń.

Dorabianie kluczy – kto wykona go dla nas?

Precyzyjne dorobione klucze będą działać dokładnie tak samo, jak oryginalne. Nie musimy więc obawiać się problemów z otwieraniem drzwi czy uszkodzeniem zamka. Dlatego przed udaniem się do jednego z punktów warto sprawdzić, kto oferuje takie usługi w okolicy i jakie opinie posiada. Jedna ze sprawdzonych firm oferująca takie usługi jest dostępna w tym miejscu https://zamki.sos.pl/uslugi/dorabianie-kluczy/. Pogotowia zamkowe mogą nam także dorobić bardziej zaawansowane klucze, np. klucze patentowe. Posiada on jednak profil zastrzeżony i jego dorobienie jest możliwe, gdy posiadamy do niego kartę bezpieczeństwa. Poza tym możemy też dorobić klucze nietypowe lub takie pasujące do konkretnego zamka. Możliwości jest więc naprawdę dużo. Dlatego najlepiej w takich sytuacjach udawać się do specjalisty.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *