Dwa proste sposoby na zacinające się urządzenie

Chyba każdy z nas miał kiedyś problem z nieposłusznym tabletem. Taka sytuacja może wyprowadzić z równowagi zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba przygotować coś pilnego. Poza oddaniem do serwisu i wydaniem dużej ilości pieniędzy, można jeszcze spróbować użyć prostszych rozwiązań.

Przywrócenie ustawień fabrycznych

Chociaż to wydaje się zbyt proste, by było prawdziwe, to w rzeczywistości bardzo często pomaga. Duża ilość danych może czasami spowalniać sprzęt, więc dobrze jest raz na jakiś czas się ich pozbyć. Przed wykonaniem całego procesu warto zapisać wszystkie ważne materiały, dokumenty i zdjęcia w chmurze albo na innym urządzeniu. W ten sposób unikniemy automatycznego skasowania się wszystkiego. Jeśli chodzi o sposób wykonania, to jest on bardzo prosty. Na urządzeniu z Androidem instrukcja jest następująca:

  • Otwórz na tablecie ikonkę ,,Ustawienia”
  • Wybierz ,,Zarządzanie ogólne” i opcję ,,Resetowanie”
  • Kliknij ,,Ustawienia fabryczne” i ,,Resetuj”

W ten sposób tablet przywróci ustawienia fabryczne, co odciąży system. Podczas procesu lepiej nie ruszać urządzenia i cierpliwie czekać, bo może to trochę potrwać. Jeśli chodzi o posiadaczy iPada, to postępowanie trochę się różni. W tym przypadku dane nie powinny zostać wykasowane, a dzięki zrobieniu backupu będzie możliwe przywrócenie poprzednich ustawień. Należy postępować w ten sposób:

  • Wejdź w ,,Ustawienia”
  • Wybierz ,,Ogólne”
  • Kliknij ,,Wyzeruj”

W tym momencie pojawią się opcje danych, które można wyczyścić. Wybierz jedną z opcji.

Tradycyjny reset

Jeszcze łatwiejszym sposobem na samodzielne usprawnienie urządzenia jest zwykły reset. Polega on na wyłączeniu i ponownym uruchomieniu sprzętu. W przypadku tabletu z Androidem trzeba przytrzymać przycisk zasilania i przyciski głośności, a w iOS – ten sam przycisk, ale zamiast klawiszy głośności, wybrać opcję ,,Home”. W obu urządzeniach puszczamy przyciski w momencie, gdy zareaguje. Kiedy tablet zaciął się podczas korzystania z jakiejś gry online, to proces może potrwać dłużej. Warto pamiętać, że te proste rozwiązania można zastosować również na laptopie lub telefonie. Zadziałają w przypadku drobnych uszkodzeń, więc jeśli reset i przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomagają, to udaj się do serwisu i skonsultuj problem ze specjalistami.

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *