Księgowość – kto może się tym zająć za Ciebie?

Prowadzenie ksiąg rachunkowych to bardzo ważne zadanie. Obowiązek rejestrowania zdarzeń finansowych nałożony jest nie tylko na firmy, ale również na stowarzyszenia i fundacje. Niestety zadanie to bywa czasochłonne i wymaga wiedzy z zakresu rachunkowości oraz prawa. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą albo posiadasz spółkę, na pewno wolisz poświęcić czas na jej rozwijanie, a nie na formalności. Potrzebujesz zatem kogoś, kto weźmie księgowość na siebie. Jak znaleźć taką osobę?

Kto może zajmować się księgowością?

Jeśli jesteś przedsiębiorcom, nic nie szkodzi na przeszkodzie, abyś samodzielnie prowadził księgowość swojej firmy. Znane są liczne przypadki, kiedy wspólnicy dzielą się obowiązkami i jeden z nich podejmuje się właśnie takiego zadania. Jednak nie zawsze jest taka możliwość, aby księgami rachunkowymi zajmował się ktoś z samej góry. Można zatem zatrudnić księgową lub zgłosić się do biura rachunkowego. Warto mieć na uwadze, że księgowy nie jest zawodem regulowanym prawnie, co oznacza, że każdy może go wykonywać. Jednak Tobie powinno zależeć, aby znaleźć osobę z doświadczeniem, która posiada odpowiednie kwalifikacje. Szukaj kogoś, kto ukończył kursy i posiada średnie wykształcenie lub wybierz osobę, która studiowała ekonomię, finanse i rachunkowość lub pokrewne kierunki.

Księgowość – jak wybrać biuro rachunkowe?

Jak wybrać biuro rachunkowe, które zamie się księgowością w Twojej firmie? Zawsze dobrym pomysłem jest wypytanie znajomych i innych przedsiębiorców. Być może polecą Ci dobrych specjalistów. Możesz także poszukać samodzielnie. W internecie znajdziesz wiele ciekawych ofert. Sprawdź na przykład tutaj: https://taxsupport.com.pl/. Na co zwracać uwagę? Bardzo ważny jest zakres usług. Prowadzenie ksiąg rachunkowych to tylko jeden obszar. Istotne jest, aby w pakiecie mogły się znaleźć również kadry i płace, rozliczanie z ZUS, przygotowywanie umów dla pracowników oraz sprawozdań finansowych. Warto także rozglądać się za osobą sumienną, rzetelną, uczciwą oraz taką, z którą będziesz mieć dobry kontakt.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *