Kurs pierwszej pomocy – czego możesz się nauczyć?

apteczka

Paradoksalnie, chociaż brak odpowiedniej wiedzy, czasem bywa powodem, dla którego rezygnujemy z udzielenia poszkodowanemu pierwszej pomocy, to jednak główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest strach i brak wiary we własne możliwości. Często brakuje nam zimnej krwi, aby prawidłowo i pewnie wykonać proste czynności, które mogą uratować życie i zdrowie drugiej osoby. Opanowanie w krytycznej sytuacji to jedna z najważniejszych umiejętności, jakie zyskamy dzięki kursowi pierwszej pomocy. Jakie są pozostałe?

Kurs pierwszej pomocy – postawy

Większość ludzi kojarzy pierwszą pomoc przede wszystkim ze sztucznym oddychaniem, jednak zacząć należy od czegoś znacznie prostszego. Na szkoleniu dowiesz się, jak sprawdzić funkcje życiowe osoby poszkodowanej, a także jak skutecznie zaangażować do pomocy inne osoby. Dowiesz się także, czego w trakcie udzielania pierwszej pomocy absolutnie nie robić np. nie wyciągać na własną rękę przedmiotów z rany, aby nie spowodować krwotoku.

Kurs pierwszej pomocy – resuscytacja

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa nie jest trudną czynności, kiedy się pozna jej zasady, jednak aby mieć pewność, że wykonuje się ją prawidłowo i pewnie, należy ćwiczyć. Praktykowanie w parach lub na specjalnych fantomach sprawi, że nie zawahasz się, kiedy nadejdzie czas na prawdziwą akcję ratunkową. Przydatne może być także przećwiczenie sztucznego oddychania na fantomie niemowlęcym, bowiem resuscytacja noworodka, który połknął guzik lub monetę ma nieco inny przebieg. Przyszłe mamy i ojcowie będą z pewnością spokojniejsi, posiadając takie umiejętności.

Kurs pierwszej pomocy – sprzęt medyczny

Jeśli do tej pory byłeś zdania, że korzystanie ze specjalistycznego sprzętu medycznego należy zostawić lekarzom i ratownikom, możesz być mile zaskoczony kiedy trafisz na zajęcia z udziałem defibrylatora AED. O kursach takich przeczytać możesz na stronie https://www.transmedyk.pl/kurs-pierwszej-pomocy/. Defibrylator służy do udzielenia pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia i wykorzystuje wyładowania elektryczne. Współczesny sprzęt jest na tyle intuicyjny, że używać go może każdy, o czym przekonasz się biorąc udział w specjalnym szkoleniu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *