Kursy internetowe – gdzie warto ich szukać?

Czasem podczas rozmowy o pracę okazuje się, że brakuje nam sporo potrzebnej wiedzy, by zająć dane stanowisko. Na szczęście bardzo łatwo nadrobić braki dzięki specjalnym narzędziom, które oferuje internet. Kursy online pozwolą nauczyć się nowych rzeczy, a czasem nawet zdobyć certyfikaty, zwiększające naszą atrakcyjność na rynku pracy.

Udemy – kompleksowe kursy internetowe

Udemy to zdecydowany faworyt, jeśli chodzi o różnorodność kursów. Nauczanie odbywa się w formie nagrań wideo, plików PDF oraz formularzy do wypełnienia. Większość wykładowców to naprawdę wykwalifikowani ludzie, którzy potrafią przekazać wiedzę. Tematyka ma naprawdę szeroki zakres i zaczyna się od marketingu, a kończy na fotografii i muzyce. Udemy pozwalają poszerzyć swoje umiejętności w wielu dziedzinach, dzięki czemu łatwiej będzie prowadzić firmę lub znaleźć pracę. Niektórzy korzystają z tych kursów internetowych po prostu z uwagi na rozwój osobisty.

Kursy internetowe – Internetowe Rewolucje Google

Internetowe Rewolucje Google to bezpłatny program nauki, który oferuje różnego rodzaju szkolenia w formie filmików instruktażowych, jak również zwyczajnych tekstów. Może z niego skorzystać każdy, kto ma na to ochotę. Nie wymaga to żadnych nakładów finansowych, a jedynie działającego sprzętu i dostępu do internetu. Duża rozpiętość tematów daje możliwość zgłębiania wiedzy z zakresu programowania, marketingu, promowania własnej marki i świadomego korzystania z technologii. Niektóre kursy trwają kilkadziesiąt godzin, a inne zaledwie 60 minut.

Kursy internetowe – YouTube

YouTube to nie tylko źródło rozrywki, ale także wielu wartościowych materiałów. Co najważniejsze, korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, a często naprawdę się przydaje. Nie dostaniemy tutaj certyfikatu, ale możemy nauczyć się, jak zrobić dobre pierwsze wrażenie na rozmowie w sprawie pracy. Niestety z używaniem tego serwisu wiąże się niebezpieczeństwo, ponieważ filmy może tam wstawiać praktycznie każdy, dlatego warto przestudiować materiał i nie odnosić się do niego bezkrytycznie. Jednak jest tam również wiele ekspertów w danych dziedzinach. Godny polecenia jest kanał Cezarego Pazury, który podpowiada jak wyglądają egzaminy w szkole aktorskiej oraz Tomasza Kammela, uczący sztuki wystąpień publicznych i robienia dobrego pierwszego wrażenia. Z kolei Paulina Mikuła z kanału Mówiąc Inaczej zgłębia tajniki języka polskiego i demaskuje najczęściej popełniane błędy. YouTube to naprawdę skarbnica edukacyjnych treści, tylko trzeba dobrze poszukać. Dzięki aplikacji można nauczyć się malować, grać na gitarze, robić profesjonalny makijaż, a nawet mówić płynnie po angielsku.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *