Lodowisko syntetyczne – co to?

Lodowiska syntetyczne od lat cieszą się ogromną popularnością wśród fanów jazdy na łyżwach w różnym wieku. Odwiedzenie ich to dobry sposób na aktywne spędzanie czasu w towarzystwie znajomych lub rodziny. Jeżeli interesuje Cię tematyka lodowisk syntetycznych i chciałbyś dowiedzieć się o nich więcej, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W jego treści powiemy Ci między innymi, jak skonstruowane są lodowiska syntetyczne oraz przedstawimy różnice między wynajmem a budowom takiego obiektu. Serdecznie zachęcamy do lektury!

Jak zbudowane jest lodowisko syntetyczne?

Mimo tego, że lodowiska syntetyczna mogłyby zdawać się wyłącznie taflą lodu, to jednak proces ich budowy jest nieco bardziej skomplikowany. Po pierwsze należy odpowiednio przygotować teren pod takie lodowisko. Powinien być on płaski i w miarę możliwości równy. Musi mieć również w pobliżu źródło zasilania. Bardzo ważnym elementem jest również obramowanie lodowiska. To właśnie ono będzie działało jak granica, a co za tym idzie, utrzymywało lód w miejscu. Takie obramowanie jest zwykle wykonane z plastiku lub drewna. Kolejnym krokiem w montażu jest zainstalowanie samych paneli lodowiska. Powinny być one wypoziomowane i bezpiecznie połączone, tak aby nie było pomiędzy nimi szczelin. Ostatnim krokiem budowy lodowiska syntetycznego jest instalacja systemu wodnego, który zapewni warstwę lodu na powierzchni.

Lodowisko syntetyczne – budowa a wynajem

Jak sam możesz zauważyć, budowa lodowiska syntetycznego to dość skomplikowany proces. Na dłuższą metę jest to jednak bardzo opłacalne przedsięwzięcie, które może przynieść nam stały dochód. Osoby chcące prowadzić działalność związaną z prowadzeniem takiego obiektu mogą nie być chętne na poniesienie kosztów z tym związanych. Istnieje jednak rozwiązanie, a mianowicie wynajem lodowiska mobilnego. Takie usługi oferuje na przykład https://www.ras-lodowiska.pl/. Wynajem to zdecydowanie tańsze rozwiązanie, a mobilne lodowisko syntetyczne jest też stosunkowo łatwiejsze w ogólnym utrzymaniu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *