Przekładnie planetarne – rozwiązanie dla Twojej aplikacji

Przekładnie planetarne są obecnie jednymi z najpopularniejszych jednostek obecnymi w różnych rodzajach aplikacji. Na fakt ten składa się wiele zalet, które charakteryzują właśnie te przekładnie zębate. Jakie są to dokładnie walory? Gdzie można spotkać przekładnie planetarną i jak wygląda jej budowa? Na te pytania odpowiadamy poniżej.

Budowa przekładni planetarnej

By w pełni zrozumieć jak funkcjonuje przekładnia planetarna i skąd bierze się popularność jaką się cieszy należy przyjrzeć się jej konstrukcji. Otóż już na samym początku trzeba zaznaczyć, że jej budowa ściśle związana jest z rodzajem aplikacji, w której ma pracować. Przekładnia składa się z dwóch kół zębatych, z których jedno nazywane jest centralnym, a drugie zewnętrznym. Czym się wyróżniają? Otóż koło słoneczne (inaczej właśnie centralne) posiada uzębienie zewnętrzne. Natomiast koło pierścieniowe (inaczej zewnętrzne) posiada uzębienie wewnętrzne. Między tymi dwoma rozmieszczone są mniejsze koła zębate, które nazywane są satelitami. Połączone są one ze sobą jarzmem. Satelity wykonują obrót, każdy z nich wokół własnej osi. Co bardzo istotne wszystkie razem obiegają oś całego mechanizmu.

Jakie są zalety montażu w aplikacji?

Wiedząc jak wygląda budowa przekładni planetarnej można ustalić zalety jej montażu. Do nich należeć będzie przede wszystkim uniwersalność w postaci niemal nieograniczonych możliwości, które daje połączenie kilku stopni planetarnych. Trzeba również wspomnieć o możliwości zastosowania przekładni jako tej nadrzędnej. Co jeszcze? Wysoka sprawność, małe luzy, cicha praca, a także przydatność w wielu branżach.

Zastosowanie przekładni planetarnej

Myśląc o zastosowaniu przekładni planetarnej np. od https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg można brać pod uwagę między innymi pojazdy specjalistyczne pracujące na budowie. Stosuje się je również w różnego rodzaju aplikacjach przemysłowych, gdzie ceniona jest przede wszystkim wysoka wydajność.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *