Zabudowa wywrotka – jakie rodzaje znajdziemy na rynku?

Transport materiałów sypkich, takich jak gruz, żwir czy piasek, na potrzeby prac budowlanych lub produkcyjnych, wymaga odpowiednio przystosowanych rozwiązań. Zabudowa wywrotka to jedno z narzędzi, po które przedsiębiorcy sięgają nadwyraz chętnie. Dużą zaletą jest tutaj prostota rozładunku, a także różnorodność dostępnych na rynku modeli. Z jakimi rodzajami wywrotki możemy się spotkać?

Zabudowa wywrotka – do 3,5 tony

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że pojazdy o ogromnej masie nie są mile widziane na niektórych drogach. Gdzieniegdzie spotkamy się z zakazem wjazdu dla takich właśnie środków transportu. Jednak zabudowa wywrotka, której masa nie przekracza 3,5 tony to uniwersalny pojazd, którym można poruszać się po niemal każdej ulicy. Sprawia to, że przewóz drobnicy można zrealizować o wiele szybciej i bez wydłużania trasy.

Zabudowa wywrotka – trójstronna

Zabudowa wywrotka trójstronna to funkcjonalne rozwiązanie, często wykorzystywane w naczepach wielkotonażowych ale nie tylko. Jej ogromnym plusem jest możliwość rozładunku towaru przy wykorzystaniu specjalnego mechanizmu przechylania. Dzięki temu można wysypać ładunek po przechyleniu zabudowy na lewą, prawą bądź tylną burtę. Specjaliści z dziedziny transportu twierdzą, że chociaż w branży budowlanej to rozwiązanie jest nieco mniej funkcjonalne, sprawdza się do przewozu zbóż lub grud ziemi.

Zabudowa wywrotka – rynna

Rynna to potoczna nazwa zabudowy wywrotki tylnozsypowej. Jej charakterystyczny kształt ma zapobiegać pozostawieniu przewożonych surowców w przestrzeni ładunkowej. Tego typu naczepy najczęściej cechuje duża wytrzymałość oraz odporność na ścieranie. Sprawia to, że nadają się do pracy w ciężkich warunkach. O tej oraz wielu innych rodzajach zabudów samochodów ciężarowych, przeczytać można więcej tutaj https://skibicki.com.pl/oferta/wywrotki/. Firma Skibicki od około 30 lat zajmuje się techniką transportową i specjalizuje się między innymi w produkcji różnych rodzajów wywrotek. Warto także zwrócić uwagę na ich ofertę hakowców.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *