Zasilacz przemysłowy – co powinniśmy o nim wiedzieć?

Zasilacz przemysłowy musi być niezawodny i bardzo sprawny. Dzięki niemu dopasujemy odpowiednie napięcie do urządzenia. Zasilacz powinien być dostosowany nawet do trudnych warunków pracy. Bezawaryjność to pożądana cecha tego typu zasilacza, pracuje przecież w zmiennym środowisku. Poznaj kilka ich rodzajów, zapoznając się z poniższym artykułem.

Zasilacze przemysłowe – jakie rodzaje znajdziemy na rynku?

Dzięki zasilaczom przemysłowym dostosujemy napięcie elektryczne do danego urządzenia. Muszą być one bardzo trwałe oraz dostosowane do różnych warunków, ponieważ czasem narażone są na zbyt wysokie lub niskie temperatury. Powinny więc być wytrzymałe. Pracują przecież w utrudnionych warunkach. Zasilacz modułowy 12V 6A 72W MEAN WELL LRS-75-12 należy do wysokiej klasy tego typu urządzeń. Posiada metalową obudowę. Jego zasilanie jest stabilne i nieprzerywane. Posiada specjalne uchwyty, dzięki którym może być umieszczony pionowo lub poziomo na szynie.

Warto również uwagę na zasilacz modułowy 12V 3A 36W MEAN WELL RS-35-12 ma on siatkową obudowę, wykonana z metalu. Jest to urządzenie montażowe przeznaczone do instalacji wewnętrznych. Charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, dlatego może być użytkowany na niewielkiej powierzchni montażowej. Zasilacz modułowy 24V 3.2A 72W MEAN WELL LRS-75-24 jego zaletami są długa wytrzymałość i żywotność, a także zabezpieczenia przeciwzwarciowe, przeciążeniowe i nadnapięciowe.

Prawidłowo wybrany zasilacz przemysłowy zapewnia stabilność pracy odbiornika energii

W sprzedaży znajdziemy jeszcze wiele wariantów zasilaczy przemysłowych. Ich główne cechy to wytrzymałość i możliwość pracy w trudnych warunkach. Dobrego zakupu dokonasz tutaj https://zasilacze.online/. Zasilacze tego typu znajdują przede wszystkim zastosowanie w systemach automatyki przemysłowej, stąd pochodzi ich nazwa. Zaletą, jaką powinny posiadać, jest bezawaryjność. Prawidłowa praca odbiorników zależy od ich stabilności i odporności w każdej temperaturze otoczenia, dlatego wybór dobrej jakości jest bardzo ważny.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *