Jak kupić dobry smartfon? Poznaj kilka praktycznych rad

Zakup smartfona powinna być inwestycją na lata. Dobrze dobrane urządzenie może posłużyć nam kilka lat. Na co więc musimy zwrócić uwagę, abyśmy byli zadowoleni z wybranego przez nas modelu? Poniżej prezentujemy kilka wskazówek.

Cena – czy to dobry wyznacznik?

Koszty zakupu urządzeń wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik, którym powinniśmy się kierować. W zależności od naszych potrzeb dobrym rozwiązaniem może być smartfon nawet za 500 zł. Za tę cenę możemy bowiem nabyć urządzenie, które będzie cechowało się dobrym wyświetlaczem, zarówno pod kątem rozdzielczości jak i wykonania. Bardzo ważnym aspektem jest także pojemność pamięci wewnętrznej oraz RAM. Nie powinniśmy sięgać po urządzenia, które mają mniej niż 2GB RAM i 32GB twardego dysku. To pozwoli na płynne działanie systemu Android, co odbije się na komforcie użytkowania smartfona. Bardziej wydajne urządzenia kupimy już za około tysiąc złotych. Takie smartfony legitymują się znacznie szybszym procesorem, rozdzielczością ekranu FullHD oraz dobrym aparatem fotograficznym. Takie urządzenie z pewnością zaspokoi już niejednego użytkownika. Jeśli dodamy do tego pojemną baterię o wielkości co najmniej 4000 mAh, to okazuje się, że będziemy mieć wszystko, na czym na zależy. Nikt nie lubi w końcu sytuacji, gdy urządzenie rozładowuje się kilka godzin od naładowania. Kupując smartfona z pojemną baterią możemy być pewni, że wytrzyma ona nam zdecydowanie dłużej niż te blisko o połowę mniejsze.

Smartfony powyżej 1500 zł – co oferują producenci?

Skoro do tysiąca złotych jesteśmy w stanie kupić naprawdę dobry smartfon, to co z droższymi urządzeniami? Czy płacimy wówczas wyłącznie za markę, czy jednak dostajemy jeszcze lepsze produkty? Modele w tym przedziale cenowym będą dodatkowo wyposażone w szereg rozwiązań. Zaliczymy do nich chociażby NFC, czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie, port USB typu C, czy stabilizacja obrazów. Jeśli dobrze poszukamy, to za kwotę 1500 zł możemy kupić smartfon, który śmiało mógłby konkurować z flagowcami wartymi dwa razy więcej. Takie urządzenie nie tylko wykona bardzo dobre zdjęcia, ale i umożliwi zagranie w dość wymagające gry. Smartfony te będą też miały większą pojemność. 64GB czy 128GB stało się już w tym segmencie standardem. Flagowce natomiast dostarczają nie tylko najnowsze i najlepsze nowinki techniczne, ale także związany z nimi prestiż. Sprzętowo taki smartfon nie będzie dużo lepszy od tych modeli wartych 1500-2000 zł. Zakup flagowca wiąże się z wydatkiem powyżej 2500 złotych i nie jest tu pułap cenowy osiągalny przez każdego. Jeśli więc zrobimy odpowiedni research i poszukamy urządzenia pod kątem wspomnianych wytycznych, to jesteśmy w stanie kupić naprawdę dobre urządzenie w przystępnej cenie.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *