Smartfon na każdy budżet – jak znaleźć telefon idealny dla siebie?

Odkąd smartfony stały się popularne, ludzie nie wyobrażają sobie bez nich życia. Już od dawna nie służą wyłącznie do rozmów, ale zapewniają rozrywkę i umożliwiają stały kontakt ze światem. Ich coraz to nowsze modele zalewają światowy rynek i dają możliwość wyboru sprzętu dostosowanego do indywidualnych potrzeb.

Czy tani smartfon może być użyteczny?

Powyższe pytanie zadaje sobie większość osób, które nie chcą wydawać fortuny, a przy tym cieszyć się z nowego telefonu. Ostatnio z niską ceną i dobrą jakością kojarzy się marka Xiaomi. Te chińskie urządzenia cieszą się dobrymi opiniami krytyków i powszechnością wśród tych, którzy nie chcą przepłacać. Inne modele za około 500 zł mogą służyć do dzwonienia, pisania wiadomości SMS i korzystania z podstawowych funkcji internetu. Wiadomo, że czym więcej pamięci, tym lepiej, ale takie telefony raczej nie zawierają jej dużo w porównaniu do droższych konkurentów. Tańszy smartfon może oferować przyzwoitą rozdzielczość ekranu, ale z dobrej jakości zdjęciami lepiej od razu się pożegnać. Można spróbować jeszcze znaleźć jakiś droższy model na aukcji internetowej i dostać go za zdecydowanie niższą cenę, ale z tym wiąże się spore ryzyko, że sprzedawca będzie nieuczciwy.

Flagowce i ich fenomen

Flagowiec to nazwa określająca najlepszy smartfon znajdujący się w ofercie danej marki. Zazwyczaj charakteryzuje się wysoką ceną i prestiżem. Posiada aparat najwyższej klasy, wysoką rozdzielczość i ogólnie zawiera w sobie wszelkie nowinki techniczne, jakie zostały wprowadzone. Koszt takiego sprzętu to w zależności od marki około kilka tysięcy złotych. Mimo że flagowce są zazwyczaj najmodniejsze i mają ciekawsze walory estetyczne, to bardzo łatwo jest za nie przepłacić. Czasem po prostu bycie na topie kosztuje, ale jeśli kogoś interesują parametry techniczne, to może wybrać niewiele słabszy sprzęt, który nie pochłonie całej zawartości portfela.

Złoty środek, czyli smartfony ze średniej półki

Za jakieś 1000-2000 zł można już kupić telefon, który będzie nie tylko dobrze działał, ale też długo posłuży. Raczej nikt nie narzeka na nadmiar pieniędzy, więc każda oszczędność będzie na wagę złota. Oczywistym jest, że smartfon przede wszystkim musi być dobrze wyposażony. Nie powinno zabraknąć w nim portu USB, NFC, funkcji szybkiego ładowania i odczytu linii papilarnych. Dla niektórych to niepotrzebne gadżety, ale tak naprawdę często okazują się bardzo przydatne. Aparat, który radzi sobie z trudnymi warunkami oświetleniowymi to rzecz, która w tym przedziale cenowym powinna się znaleźć. Rozdzielczość ekranu nie może być niższa niż 1080p. Warto także zwrócić uwagę na jakość wykonania sprzętu, bo przecież ma on starczyć na minimum dwa lata, więc nie może być nietrwały. Poniżej filmik, w którym jeden z YouTube’owych twórców opisuje modele smartfonów, jakie warto nabyć.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *