Nowe życie dla telewizora

Ludzie coraz częściej porzucają programy telewizyjne na rzecz serwisów streamingowych pokroju Netflixa czy Amazon Prime Videos. Są one dobrą alternatywą, szczególnie z uwagi na swobodę wyboru interesujących nas treści. Co jednak zrobić w przypadku, gdy oglądanie zwykłej telewizji już dawno nas znudziło, ale z uwagi na brak funkcji smart, nasz telewizor nie nadaje się do innych rzeczy?

Google Chromecast

Google Chromecast to niewielkich rozmiarów urządzenie stworzone przez firmę Google. Pozwala ono na streamowanie multimediów z telefonu (ale nie tylko!) wprost na nasz telewizor. Dzięki temu każde TV ze złączem HDMI możemy przekształcić w smartTV. Chromecast kompatybilny jest z najpopularniejszymi aplikacjami rozrywkowymi, dlatego bez problemu prześlemy za jego pomocą film z Youtube i Netflixa czy muzykę ze Spotify oraz Tidala. Dzięki kompatybilności z asystentem Googla, przesłanymi multimediami sterować możemy nie tylko z poziomu aplikacji, ale także za pomocą odpowiednich komend głosowych.

Jak korzystać?

By korzystać z urządzenia wystarczy podpiąć je do zasilania oraz portu HDMI w telewizorze. Po podłączeniu, Chromecasta należy odpowiednio skonfigurować. Proces ten jest jednak bardzo prosty. Wystarczy w swoim telefonie należy zainstalować aplikację Google Home (dostępna także w AppStore), a ta odpowiednio nas poinstruuje.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *