Kamera internetowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

W obecnych czasach, w których praktycznie każdy komputer i laptop posiada własny aparat, zakup kamerki internetowej wydaje się bezcelowy. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy trzeba skorzystać z jakiegoś komunikatora służącego do wideorozmów i jakość obrazu jest tak słaba, że w ogóle nie da się z niej korzystać. Takie sytuacje pokazują, że odpowiedni sprzęt przyda się nie tylko influencerom, ale także każdemu, kto chce używać tej funkcji.

Co charakteryzuje dobrą kamerę internetową?

Najważniejszym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę przy wyborze kamery internetowej jest jej rozdzielczość. To właśnie od niej zależy jakość zapisywanego obrazu. Producenci oferują najróżniejsze warianty, ale najlepsze i najczęściej spotykane są te w formacie Full HD. Do zwykłej telekonferencji oczywiście wystarczy sprzęt z mniejszą ilością pikseli, ale dla optymalnego efektu polecane są te, które będą zapewniać przynajmniej rozdzielczość HD. Trzeba też pamiętać, że nawet najbardziej zaawansowana technicznie kamerka nie zadziała poprawnie, jeśli nie będzie miała dostępu do dobrego komputera i internetu. Kolejną kwestią jest liczba klatek na sekundę. Zaczynając od 30, ta wartość powinna isć w górę, ale nie na tyle, by zaszkodzić rozdzielczości. Należy również zwrócić uwagę na sposób montażu, który musi zapewniać stabilność i w połączeniu z porządnym uchwytem – lepszy efekt i poczucie bezpieczeństwa. Dobrze jest zainwestować w kamerkę, która sama ustawia ostrość, ale osoby, które wolą zająć się tym same i nie przeszkadza im mniejsza wygoda, mogą kupić tańszą wersję.

Czy cena ma znaczenie?

Niektóre modele kamer internetowych można dostać w naprawdę śmiesznych cenach. Nie oznacza to, że nie można korzystać z takiego sprzętu. Wręcz przeciwnie – wszystko jest dla ludzi i każdy ma inne wymagania. Jeśli ktoś potrzebuje kamerki wyłącznie do rozmów przez komunikatory głosowe i nie jest nastawiony na piekielnie ostrą jakość obrazu, to wystarczy mu model za niewielką kwotę. Osoby zajmujące się streamingiem powinny jednak wziąć pod uwagę to, że od tego jak wygląda ich transmisja zależy ilość widzów na ich kanale. Tutaj cena ma znaczenie i niestety czym wyższa, tym lepiej. Modele za kilkaset złotych bedą oferować na przykład zaawansowane narzędzia sterujące oraz wiele więcej opcji niż te za kilkadziesiąt. Dobry stosunek jakości do ceny zapewniają niektóre modele marki Razer, Logitech i AverMedia, ale najważniejsze jest, żeby zwracać uwagę głównie na jakość, bo czasami nawet za niewielką kwotę można dostać coś interesującego.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *