Odzyskiwanie odszkodowań – jak zrobić to sprawnie?

pieniądze

Kiedy zostajemy osobą poszkodowaną w wypadku drogowym – nieważne, czy jesteśmy kierowcą pasażerem, motocyklistą czy rowerzystą, powinniśmy dochodzić swoich praw, do których należy między innymi odzyskiwanie odszkodowań.

Kiedy mamy szansę na odzyskiwanie odszkodowań?

Jeśli nie zawarliśmy ugody z ubezpieczycielem i od decyzji zakładu ubezpieczeniowego nie minęły trzy lata, mamy możliwość odzyskać zaniżone odszkodowanie. Należy pamiętać o przygotowaniu pełnej dokumentacji, w tym medycznej, która będzie stanowiła niepodważalny powód, by uzyskać należne nam świadczenia. Należy pamiętać także o spisaniu wszelkich danych osoby odpowiedzialnej za szkodę. Gdy winowajca nie chce udzielić nam informacji lub uważa, że sytuacja nie wynikła z jego winy, na miejsce zdarzenia musimy wezwać policję. Gdy udaje nam się dojść do porozumienia bez udziału służb, należy spisać specjalne oświadczenie sprawcy, które stanowi ważny dowód w sprawie.

Odzyskiwanie odszkodowań – do kogo się udać?

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się po pomoc do specjalisty w zakresie odzyskiwania odszkodowań, który przeprowadzi analizę roszczeń i zbierze odpowiednie dokumenty potrzebne do dochodzenia naszych praw. Zadaniem firmy, do której się zgłosimy będzie ustalenie podmiotu, który jest odpowiedzialny za wyrządzoną szkodę lub uszczerbek na zdrowiu, określenie wielkości strat oraz dopełnienie formalności i dopilnowanie obowiązujących terminów.

Doradca odszkodowawczy odpowiada za odzyskiwanie odszkodowań od momentu podpisania przez odpowiedniej umowy. Przy wyborze doradcy należy wziąć pod uwagę jego kompetencje oraz zrobić rozeznanie odnośnie ilości wygranych spraw.<

Dochodzenie swoich praw na własną rękę może okazać się trudnym zadaniem – często zakłady ubezpieczeniowe zwlekają z realizacją swoich obowiązków zgodnie z ustawą, przez co czas odzyskiwania odszkodowań przedłuża się. Doradca odszkodowawczy powołując się odpowiednie ustawy może zapobiec temu problemowi.

Należy pamiętać, że czas działa na naszą niekorzyść i w przypadku zwłoki należne nam odszkodowanie może być niższe – dlatego do specjalisty, który wyręczy nas we wszystkich formalnościach najlepiej udać się jak najszybciej.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *