Najnowszy Hyperbook NH5 Zen – rewolucja na rynku komputerowym?

Zapaleni gracze na pewno na bieżąco śledzą wszelkie nowinki techniczne o możliwych do nabycia sprzętach. Świeżynką ostatnich dni stał się notebook Hyperbook NH5 Zen, który według producentów stworzony jest właśnie z myślą o nich. Czy spełni wysokie wymagania i zmiecie z pola widzenia konkurencję? Czas się przekonać!

Specyfikacja techniczna – czy cena idzie w parze z jakością?

Jedną z najważniejszych rzeczy, na którą się zwraca uwagę przy wyborze laptopa jest jego procesor. Hyperbook NH5 Zen oferuje kilka wariantów, czyli AMD Ryzen 5 3600, Ryzen 7 3700X i Ryzen 9 3900. Konfigurować można również kartę graficzną, wybierając w zależności od potrzeb model GeForce GTX 1660Ti, GeForce RTX 2060 oraz GeForce RTX 2070. Nośnik SSD 240 GB i możliwość jego wymiany na lepszy czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym. Ekran ma 15,6 cala i rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, więc korzystanie z niego będzie dosyć komfortowe. Gracze mogą także wybrać kartę sieciową, która będzie sprawdzać się lepiej w rywalizacji online. Klient może sam dopasować procesor i pamięć, ale w zależności od tego cena będzie się zmieniać. Oczywiste jest, że czym lepsze parametry, tym wartość wzrośnie. Najmocniejsza edycja z układem GeForce RTX 2070 8GB będzie kosztować niecałe 6 tys. złotych, a podstawowa wersja około 2 tys. mniej, o czym informuje sam producent.

źródło zdjęcia: www.hyperbook.pl

Hyperbook NH5 Zen i jego funkcjonalność

Przed kupnem laptopa warto przemyśleć, jakie tak naprawdę są wobec niego oczekiwania i do czego ma służyć. Jeśli komuś zależy tylko na tym, by używać sprzętu do pracy biurowej, to większość produktów spełni jego wymagania. W przypadku Hyperbooka mamy do czynienia z marką, która tworzy notebooki głównie z myślą o graczach, więc to na nich trzeba się skupić. Rozdzielczość ekranu i grafika są dostosowane specjalnie do ich potrzeb. Laptop posiada również wiele portów, wliczając wejścia USB, HDMI, czytnik kart microSD, mini DisplayPort 1.4, RJ-45, dzielone gniazdo audio i wejście mikrofonowe. Sprzęt waży 2,7 kg, więc nie należy do najlżejszych, ale także nie będzie sprawiał problemów w przenoszeniu. Jego wadą jest krótki czas czuwania, ponieważ wytrzymuje tylko 120 minut na jednym naładowaniu. Klawiatura membranowa jest podświetlana, a touchpad, który posiada obsługę gestów – spory i wygodny. Bez trudu można zaliczyć go do grupy urządzeń funkcjonalnych, chociaż niekoniecznie spełni oczekiwania wszystkich, ponieważ znajduje się daleko w tyle za konkurencją.

Źródło zdjęcia głównego: www.hyperbook.pl

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *